koronavirusTürkiye’de koronavirüsten can kaybı 79 artarak 356 oldu

TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de corona virüs salgınına ilişkin son verileri paylaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de corona virüs salgınına ilişkin son verileri paylaştı. Bakanlığın açıkladığı verilere göre Türkiye’de corona virüs salgını yayılmaya devam ediyor. 

Soon 24 saatte 79 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Türkiye’deki toplam can kaybı sayısı da 356’ya yükseldi. 

Yapılan 18 bin 757 test sonucu 2 bin 456 kişinin daha corona virüse yakalandığı tespit edildi. Böylece Türkiye genelindeki toplam corona vaka sayısı 18 bin 135 oldu. 

İlk vakanın açıklandığı 10 Mart tarihinden bu yana yapılan test sayısı 125 bini aştı. 

Yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısı bin 101 olurken, 415 hasta da taburcu edildi.

Twitter’dan açıklama yapan Bakan Koca, “Test sayımız düne göre 4.000’in üstünde artış gösterdi. Test sayısına oranla pozitif vaka sayımız ise azaldı. İyileşen 82 yeni hastamız var. Son 24 saat içinde kaybettiğimiz hastaların %82’sinin 60 yaşını aşmış kişiler olması yine dikkat çekici” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık