koronavirusTürkiye’de koronavirüs: 18 kişi hayatını kaybetti, 1,592 yeni vaka

TC Sağlık Bakanı 'düne kıyasla vaka sayımız 30, yoğun bakım hasta sayımız beş, entübe hasta sayımız bir artış gösterdi. Artışlar belli bölgelerde yoğunlaşıyor' dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 16, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

TC Sağlık Bakanı ‘düne kıyasla vaka sayımız 30, yoğun bakım hasta sayımız beş, entübe hasta sayımız bir artış gösterdi. Artışlar belli bölgelerde yoğunlaşıyor’ dedi.

TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 18 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 1.592 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Böylece toplam ölü sayısı 4 bin 825’e toplam vaka sayısı 179 bin 831’e yükseldi.

Bakan Koca’nın paylaşımı şöyle:

Düne kıyasla vaka sayımız 30, yoğun bakım hasta sayımız 5, entübe hasta sayımız 1 artış gösterdi. ARTIŞLAR BELLİ BÖLGELERDE YOĞUNLAŞIYOR. Rehavet mi, mücadele mi?”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft