koronavirusTürkiye’de günlük vaka sayısı 2 bine dayandı

TC Sağlık Bakanı Koca, 'Bugün tespit edilen 1.958 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısını azaltmadan mücadelemizi başarıya ulaştırmamız güç' dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 75 kişi daha hayatını kaybetti, 1958 yeni hasta (semptom gösteren ve koronavirüs testi pozitif çıkan kişi) tespit edildi. Böylece toplam ölüm sayısı 9 bin 371’e, hasta sayısı ise 349 bin 519’a yükseldi. Asemptomatikleri de kapsayan ‘vaka’ sayısı bilgisi yine paylaşılmadı.

TC Sağlık Bakanı Koca’nın paylaşımı şöyle:

“Bugün tespit edilen 1.958 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısını azaltmadan mücadelemizi başarıya ulaştırmamız güç. Bunu ancak tedbirlere birlikte uyarak güç birliği ile sağlayabiliriz. Sağlık çalışanlarımızın emeklerini katkı vererek yüceltelim.”

Bakanlığın verilerine göre, yoğun bakımda tedavi gören ağır hasta sayısı 1.447’ye yükseldi, hastalarda zatürre oranı ise yüzde 5.6. Bakan Koca, bugün 116.249 koronavirüs testi yapıldığını açıkladı.  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık