koronavirusTürkiye’de günlük vaka artıyor: TC, Kıbrıs için halen “güvenli” ülke mi?

Türkiye'de günlük pozitif koronavirüs vakaları halen artmaya devam ediyor. Kıbrıs'ın kuzeyindeki idare ise 1 Temmuz'da kapıları Türkiye'ye "güvenli" bölge olduğu gerekçesiyle açmayı planlıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Türkiye’de günlük pozitif koronavirüs vakaları halen artmaya devam ediyor. Kıbrıs’ın kuzeyindeki idare ise 1 Temmuz’da kapıları Türkiye’ye “güvenli” bölge olduğu gerekçesiyle açmayı planlıyor.

Türkiye’de son 24 saatte 1562 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 15 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 178 bin 239, can kaybı 4 bin 807 oldu. 

TC Sağlık Bakanı Koca, “İyileşen hasta sayısı yeni vaka sayısının altına düştü. Yoğun bakım ve solunum cihazına ihtiyaç artıyor. Hedeften uzaklaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu sırada, Kıbrıs’ın kuzeyindeki idarede derin sessizlik sürüyor. 1 Temmuz’da 72 saat önceden alınmış PCR testi ile adaya giriş yapılacağı kararı halen tartışmaya açılmadı.

1 Temmuz itibariyle, 72 saat öncesinden PCR testi yapan bir kişi ,Türkiye’den kktc’ye gelebilecek ve herhangi bir karantina işlemine tabii tutulmadan ülkeyi gezebilecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..