AktüelEkonomi PolitikPolitikaTürkiye “suni gerginlik” yaratmayı hedefliyor

Kıbrıs Haber Ajansı’nın ilgili diplomatik bir kaynaktan elde ettiği bilgilere göre, Doğu Akdeniz bölgesinde kriz yok veya yaygın Türk ihlalleriyle ilgili olarak değişik bir durum yaşanmıyor. Türk savaş gemisinin, Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisini taciz etmek isteyen Yunan firkateynini engellediği yolunda Türk basın haberleriyle ilgili bir soruya, aynı diplomatik kaynak, “böyle bir olay yer almadı” gerginlik yaratmayı hedefleyen Türk “zımbırtısı” şeklinde yanıtladı. Başka bir kaynak, Kıbrıs Haber Ajansı’na, basında yer alan haberlerin Kıbrıs’ın MEB’inde Exxon...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Haber Ajansı’nın ilgili diplomatik bir kaynaktan elde ettiği bilgilere göre, Doğu Akdeniz bölgesinde kriz yok veya yaygın Türk ihlalleriyle ilgili olarak değişik bir durum yaşanmıyor.

Türk savaş gemisinin, Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisini taciz etmek isteyen Yunan firkateynini engellediği yolunda Türk basın haberleriyle ilgili bir soruya, aynı diplomatik kaynak, “böyle bir olay yer almadı” gerginlik yaratmayı hedefleyen Türk “zımbırtısı” şeklinde yanıtladı.
Başka bir kaynak, Kıbrıs Haber Ajansı’na, basında yer alan haberlerin Kıbrıs’ın MEB’inde Exxon Mobil şirketi tarafından yakın gelecekte başlayacak sondaj çalışmaları ışığında Türkiye’nin “suni gerginlik” yaratmayı hedeflediğini söyledi.

Türkiye’nin Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisinin Kıbrıs’ın MEB’indeki 4 ve 5 parsellerin sınırlarında araştırmalarda bulunması konusunda ilan ettiği Navtex talimatıyla ilgili olarak ise aynı kaynak, Lefkoşa’nın Kıbrıs’ın kendi egemenlik haklarının ihlal edilmesinden dolayı bir karşı Navtex ilan ettiğini söyledi. Ve Lefkoşa’nın Türkiye’nin eylemlerini diplomatik kanallardan protesto ettiğini de belirtti.

Türkiye’nin sondaj gemisi “Fatih” ile ilgili olarak ise aynı kaynak, Lefkoşa’nın her hangi bir hareketlilik gözlemlemediğini, geminin Antalya körfezinde demirli olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık