AktüelKıbrıs SorunuTürkiye, Maraş’taki eylemlerini geri almalı

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, Türkiye’nin Maraş’taki eylemlerini geri alması gerektiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, Türkiye’nin Maraş’taki eylemlerini geri alması gerektiğini söyledi.

Fileleftheros gazetesine röportaj veren Sassoli, Türkiye’nin Maraş’ı “yasal sakinlerine” iade etmesi ve tek taraflı eylemlerden kaçınması gerektiğini belirtti.

Sassoli, Türkiye’nin AB ile olan ilişkilerinde yeni bir sayfa açabilmesi için, Doğu Akdeniz’de ve Türkiye’deki insan haklarında somut ilerleme sağlanmış olduğunu görmeleri gerektiğini belirtti.

“Kabul edilemez”

AP’ın, Uluslararası Hukuk’un korunmasının garanti altına alınması için elindeki tüm imkanları kullanmakta tereddüt etmeyeceğini ifade eden Sassoli, Türkiye’nin Kıbrıs Cumhuriyeti ile Yunanistan karşısında izlediği politikanın kabul edilemez olduğunu ifade etti

Habere göre Sassoli, AB’nin rolünü güçlendirmesi gerektiğine de işaret ederek, iş birliğine dayalı çok taraflı çözümler bulunması gerektiğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık