AktüelEkonomi PolitikTürkiye korsan gibi davranıyor

Kıbrıs Cumhuriyeti hükümeti, Türkiye'nin doğalgaz için Kıbrıs'ın münhasır Ekonomik Bölgesi içinde sondaj devam etme niyetini ilan etmesini "korsan" olarak niteledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti hükümeti, Türkiye’nin doğalgaz için Kıbrıs’ın münhasır Ekonomik Bölgesi içinde sondaj devam etme niyetini ilan etmesini “korsan” olarak niteledi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümeti Sözcüsü Kyriacos Kousios, ”Türkiye savaş gemisi politikasını uyguluyor, Doğu Akdeniz’in korsanı gibi davranıyor, uluslararası hukuk ilkelerini çiğniyor ve ihlal ediyor ve Kıbrıs da dahil olmak üzere üçüncü ülkelerin egemenlik haklarına müdahale ediyor” dedi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiy’nin Doğu Akdeniz’deki doğal gaz operasyonlarını sürdüreceğini söylemiş ve 20 Nisan-18 Temmuz tarihleri arasında adanın münhasır Ekonomik Bölgesi içinde sondaj yürütmek amacıyla Türkiye tarafından bir duyuru yapılmıştı.

Kousios, Kıbrıs Haber Ajansı’na verdiği demeçte, ”bu politika sadece devam etmekle kalmıyor, aynı zamanda tüm dünyanın koronavirüs salgını ile karşı karşıya olduğu ve tüm devletlerin çabalarının vatandaşlarının sağlığını ve güvenliğini korumak olduğu bir zamanda yoğunlaşıyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık