koronavirusTürkiye, kktc’ye uçuşlarını durdurdu

Türkiye Cumhuriyeti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgını nedeniyle 46 ülkeye daha uçuş yasağı getirdiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Türkiye Cumhuriyeti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgını nedeniyle 46 ülkeye daha uçuş yasağı getirdiğini açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle TC Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararı neticesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bugünden itibaren 22 ülkeye ek olarak 46 ülkeye daha uçuşları durdurma kararı aldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan paylaşımda, “Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararlarına göre, 21 Mart 2020 saat 17.00 itibariyle ülkemiz tarafından uçuşların durdurulduğu 22 ülkeye ilave olarak 46 ülkeye daha uçuşlar durdurulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Uçuş yasağı getirilen ülkelerin listesi şöyle:

Kuveyt

Bangladeş

Moğolistan

kktc

Ukrayna

Kosova

Fas

Lübnan

Ürdün

Kazakistan

Özbekistan

Umman

Slovenya

Moldova

Cibuti

Ekvator Ginesi

Kanada

Hindistan

Macaristan

Guatemala

Polonya

Kenya

Sudan

Çad

Filipinler

Letonya

Tayvan

Peru

Sri Lanka

Ekvator

Nijer

Tunus

Cezayir

Fildişi Sahili

Finlandiya

Angola

Çekya

Dominik

Kamerun

Karadağ

Kolombiya

Kuzey Makedonya

Moritanya

Nepal

Portekiz

Panama

13 Mart’ta alınan kararda, Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’ya uçuşların durdurulduğu açıklanmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık