UncategorizedTürkiye, Erdoğan’ın kararı ile İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldı

Türkiye, Erdoğan'ın kararı ile İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmaya dair karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesinin Türkiye Cumhuriyeti Bakımından Feshedilmesi Hakkında Karar” başlığıyla karar yayımlandı.

Kararın yayımlanmasının ardından kadınlar “Bir gece yarısı kararnamesi ile İstanbul Sözleşmesi kaldırıldı! Hayatımız, haklarımız, kararlarımız, İstanbul Sözleşmesi bizim demek için sokaktayız!” diyerek 20 Mart Cumartesi 17.00’de Kadıköy’e toplanma çağrısında bulundu.

İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine dair karar Resmi Gazete’de yayımlanmadan önce sosyal medyada eyleme başlayan kadınlar gericilerin hedefi oldu. Misvak Caps isimli Twitter hesabı “Güle güle İstanbul Sözleşmesi” yazarak paylaşımda bulundu. Kadınlar Twitter üzerinden tepkilerini dile getirdi. Karar yayımlandıktan sonra ise aynı hesabın paylaşımı tekrar tepki yarattı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık