AktüelMüzakerelerTürkiye Dışişleri Öneriyi Yalanladı | #ConferenceonCyprus | #CransMontana

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Kıbrıs Konferansı’nda Türk tarafının yapmış olduğu öneriye ilişkin iddiaları yalanladı. TAK’ın haberine göre Crans-Montana’da bulunan Müftüoğlu, gazetecilerin konuya ilişkin sorusunu yanıtında, “İsviçre’de devam eden Kıbrıs Konferansı’nda ülkemizin 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada’dan asker çekeceğine dair haberler ve bu haberlerde yer alan yüzdelik oranlar doğru değildir” dedi. Çeşitli kaynaklar Türkiye’nin anlaşmayla birlikte adadan önemli miktarda asker çekme önerisini sunduğunu iddia etmiş, öneride Türkiye’nin anlaşmanın ardından 15 yıl içinde  herşey...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Kıbrıs Konferansı’nda Türk tarafının yapmış olduğu öneriye ilişkin iddiaları yalanladı.

TAK’ın haberine göre Crans-Montana’da bulunan Müftüoğlu, gazetecilerin konuya ilişkin sorusunu yanıtında, “İsviçre’de devam eden Kıbrıs Konferansı’nda ülkemizin 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada’dan asker çekeceğine dair haberler ve bu haberlerde yer alan yüzdelik oranlar doğru değildir” dedi.

Çeşitli kaynaklar Türkiye’nin anlaşmayla birlikte adadan önemli miktarda asker çekme önerisini sunduğunu iddia etmiş, öneride Türkiye’nin anlaşmanın ardından 15 yıl içinde  herşey yolunda giderse adada sembolik oranda asker bırakabileceği belirtilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık