koronavirusTürkiye 3 hafta süreyle tam kapanmaya gidiyor!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni önlemleri açıklayan TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, "29 Nisan 2021 perşembe akşamı 19:00'dan başlayıp, 17 Mayıs pazartesi 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz" ifadelerini kullandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bugün gerçekleşen ve 3 saat süren kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs salgınında alınan yeni kısıtlama kararını açıkladı

Erdoğan, yurt genelinde Ramazan Bayramı’nı kapsayacak şekilde 3 hafta süreyle tam kapanma uygulanacağını ve tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verildiğini belirterek, sınavlar ertelendiğini açıkladı.

Merakla beklenen Kabine toplantısından yeni kısıtlama kararları çıktı.

Bu kapsamda; 

–29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiiliyor.

–Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

-Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

-Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

-Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık