AktüelGazedda'nın GündemiTürkiye 10 Haziran’dan itibaren Kıbrıs’a sefer başlatmayı planlıyor

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 10 Haziran'dan itibaren kademeli olarak, Kıbrıs da dahil 40 ayrı ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planladıklarını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 5, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 10 Haziran’dan itibaren kademeli olarak, Kıbrıs da dahil 40 ayrı ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planladıklarını söyledi.  

Karaismailoğlu, halihazırda dış hat uçuşlarının karşılıklı açılması için Kıbrıs, Avusturya, Litvanya, Sırbistan, Kazakistan, Arnavutluk, Belarus, BAE, Moldova, Özbekistan, Ukrayna, Fas, Ürdün, Sudan ve İtalya ile mutabakat sağladık” dedi.

Salgın döneminde dünyanın bütün ülkelerinde benzer tedbirler alındığını söyleyen Karaismailoğlu, “Ülkeler dış hat uçuşlarını azaltarak hatta kapatarak salgını önleme çabasına girişti. Ancak tüm dünyada mücadelede önemli bir eşiği geride bıraktığımızı düşünüyoruz. Artık küresel olarak bağlarımıza, ticaretimize devam etmek durumundayız” değerlendirmesinde bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..