AktüelGazedda'nın GündemiTürk sahil güvenlik gemisi Kıbrıslı balıkçı teknesini taciz etti!

Türk sahil güvenlik görevlileri, uluslararası karasularında seyir halinde olan "Ta Psarokaika" şirketine ait "Maria - Bouboulina" balıkçı teknesini taciz etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türk sahil güvenlik görevlileri, uluslararası karasularında seyir halinde olan “Ta Psarokaika” şirketine ait “Maria – Bouboulina” balıkçı teknesini taciz etti.

PIK’e konuşan şirket sahibi Aristos Aristidou, balıkçı teknesinin Apostolos Andreas açıklarında yirmi deniz mili açıkta seyrederken Türk gemileri tarafından engellendiğini söyledi.

Yapılan açıklamada, Türk sahil güvenlik görevlilerinin balıkçı teknesine yanaşmasının ardından sekiz Türk’ün silahlı bir şekilde tekneye bindiğini ifade ederek, kendilerine bulundukları bölgenin “Türkiye Münhasır Ekonomik Bölgesi” içerisinde olduğunu söylediklerini ve balıkçı teknesindekileri bir daha bölgeye gitmemeleri konusunda uyardıklarını ifade etti.

Aristidou’ya göre, Türkler balıkçı gemisinin elektronik sistemlerine kırk bin Euroluk zarar da verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık