AktüelTeknolojiTürk hackerdan Larnaka havaalanı sunucusuna saldırı denemesi

Milliyetçiliğin her geçen gün yükseltilmesinin sonuçları ortaya çıkıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milliyetçiliğin her geçen gün yükseltilmesinin sonuçları ortaya çıkıyor. Türk olduğu ifade edilen bir hacker, Larnaka Havalimanı’nın sunucularına saldırdı. Saldırının başarısızlıkla sonuçlandığı ifade edilirken, Kıbrıs Haber Ajansı, saldırının Cumartesi günü erken saatlerde gerçekleştiğini belirtti.

Yapılan açıklamada, aynı hackerin Mart ayının son haftasında Kıbrıs Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı’nın web sitesine saldırdığı da ifade edilirken, o saldırının da başarısız bir şekilde sonuçlandığı kaydedildi.

Kıbrıs Haber Ajansı’na konuyla ilgili bilgi veren bir kaynak, yetkililerin hackerin girişimini fark etmesinin ardından havalimanı sunucularının diğer sistemlerden ayrıldığını ve ilgili yerlerin konuyla ilgili bilgilendirildiğini kaydetti.

Aynı hackerin geçen Kasım ayında yeni ABD Başkanı Joe Biden’ı destekleyen bir web sitesine saldırmaya çalıştığı da kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık