AktüelTeknolojiTürk hacker bu kez de Temsilciler Meclisi’ne saldırdı

Geçtiğimiz günlerde Larnaka Havalimanı’na ve Savunma Bakanlığı'na siber saldırı düzenleyen Türk hacker bu kez de Kıbrıs Cumhuriyeti Parlamentosu’na saldırıda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçtiğimiz günlerde Larnaka Havalimanı’na ve Savunma Bakanlığı’na siber saldırı düzenleyen Türk hacker bu kez de Kıbrıs Cumhuriyeti Parlamentosu’na saldırıda bulundu. Parlamento konuyla ilgili yaptığı açıklamada, web sitesinin bir Türk hacker tarafından saldırıya uğradığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “saldırıları durdurmak için gerekli tüm önlemlerin alındığı da ifade edilirken, şimdiye kadar parlamentonun Web sitesinin saldırıdan etkilenmediğini ancak web sitesinin saldırı dolayısıyla erişime açılmadığı da belirtildi.

Açıklamada, internet sitesinin son birkaç saat içinde bir Türk hacker tarafından saldırıya uğradığı belirtilirken, saldırının Savunma Bakanlığı’nın web sitesi ve Larnaka havaalanının elektronik sistemlerinin yapılan saldırıyla benzer olduğu da belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık