koronavirusTurizmin başladığı gün kapanma şartları ağırlaştırıldı

Atanmış Başbakan Ersan Saner, kapalı turizmin başladığı bu akşam, artan vakaları gerekçe göstererek hafta içi 22.00'de başlayan sokağa çıkma yasağı kararının 21.00'e alındığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, kapalı turizmin başladığı bu akşam, artan vakaları gerekçe göstererek hafta içi 22.00’de başlayan sokağa çıkma yasağı kararının 21.00’e alındığını duyurdu.

151 yolcu, aylar sonra ilk kez İstanbul üzerinden Kıbrıs’ın kuzeyine charter sefer ile geldi. Bu sırada Ersan Saner ise, ülkede yaşayan yurttaşlara yönelik kısıtlamaların artırıldığını duyurduğu bir açıklama yaptı.

Kumarhane turizmini başlatan Ersan Saner, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, 19-26 Nisan tarihleri arasında Pazartesi’nden Cumartesi’ne kadar sokağa çıkma yasağının gece saat 21.00’den sabah 05.00’e kadar uygulanacağını duyurdu.

Saner, marketlerin ise Pazartesi’nden itibaren sabah 07.00’den gece 20.00’ye kadar açık olacağını da ifade ederek Pazar günleri ise tam sokağa çıkma yasağının devam edeceğini belirtti.

Gelecek haftadan itibaren Cumartesi günleri restoran, cafe, pastane, meyhane, berber ve kapalı spor salonlarının saat 18:00’e kadar hizmet verebileceğini de sözlerine ekleyen Saner, bu kararın 21 Nisan’da yeniden gözden geçirileceğini de söyledi..

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık