Ekonomi PolitikkoronavirusTurizm sektörü çalışanları denek mi?

Turizm sektörü 12 Nisan’dan itibaren başlayacak kumarhane turizmine hazırlanırken, Bakan Ataoğlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Turizm sektörü 12 Nisan’dan itibaren başlayacak kumarhane turizmine hazırlanırken, Bakan Ataoğlu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ataoğlu, turizm alanında çalışan kişilerin dışarıyla temasının olmayacağını söyledi. Yapılan açıklama, “çalışanlar süresiz bir şekilde çalıştırılacağı anlamına geliyor” ve “hasta olsalar da sorun yok” şeklinde yorumlandı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 12 Nisan Pazartesi günü başlayacak kapalı devre turizmde, turistlerin geliş ve konaklamalarının bileklikle kontrol altında olacağını, çalışanların da dışarıyla temasının bulunmayacağını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, pazartesi günü başlayacak olan kapalı devre turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Otellerdeki güvenlik yanında gerek görülmesi halinde polisten de destek alınabileceğini belirten Ataoğlu, turistlerin dışarıya hiç çıkmayacağı bu modelin bir başlangıç olduğunu kaydetti.

Ataoğlu, “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararı doğrultusunda başlayacak olan kapalı devre turizmde oteller tarafından güvenliği, acenteler tarafından ise üç günlük geliş gidişleri kontrol altında tutacak şekilde tedbir alındı” ifadelerini kullandı.

“Hangi otellerin kapalı devre turizm yapacağı önceden belirlenecek”

Hangi otellerin kapalı devre turizm yapacağının önceden belirleneceğini ifade eden Bakan Ataoğlu, protokoller imzalandıktan sonra bilekliklerle ilgili teknik çalışmaların yapılacağını söyledi.

Ataoğlu, çipli bilekliklerin internet bağlantısı konusunda sıkıntı yaşanmaması için derinlik mesafesi göz önünde bulundurularak çalışma yapıldığını anlattı.

Kapalı devre turizme kapalı olan ve karantina oteli olarak kullanılmayan otellerin de açılacağını ifade eden Ataoğlu, bu açılımın karantina otellerinde sıkıntı yaratmayacağını söyledi.

“Mayıs ayında çift aşılı ve çift PCR’lı gelişlerin olabilmesi için çalışma yapıyoruz”

Ataoğlu, Mayıs ayında çift aşılı ve çift PCR’lı gelişlerin olabilmesi için çalışma yaptıklarını kaydetti.

Ataoğlu, “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nden aşı karnesi ile çift aşılı ve çift PCR’lı açılım konusunda tarih bekliyoruz. Çünkü verilecek olan taahhüt ve kararlardan geri adım atılmaması, detaylı çalışılması gerekiyor. Bir karar alır da geri dönersek işletmeleri çok zora sokarız” ifadelerini kullandı.

“Önemli olan ileri vadede de olsa bir tarih almamız ve bundan geri adım atmamamızdır.” diyen Ataoğlu, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi plan ve programının bu bağlamda önemli olduğunu kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık