AktüelEkonomi PolitikTurgay Deniz, özel sektöre de 13’üncü maaş kampanyası yapsın

Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz dün katıldığı bir TV programında 13’üncü maaşların piyasaya can suyu olacağını ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 25, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz dün katıldığı bir TV programında 13’üncü maaşların piyasaya can suyu olacağını ifade etti. Can suyu olacak parayı artırabilmek için Turgay Deniz’e özel sektör için de bir kampanya başlatması çağrısında bulunuyoruz.

Maliye Bakanı Dursun Oğuz 13. maaş müjdesi vererek, ödemelerin bugün yapılacağını açıklamasının ardından KTTO Başkanı Turgay Deniz  “13. maaşlar piyasaya can suyu olacak” yorumunda bulundu.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Turgay Deniz, katıldığı bir TV programında, pandemi nedeniyle KKTC’nin turizm ve yükseköğrenim ayağını kaybettiğini belirterek, devletin bu iki kalemden elde ettiği gelirin yaklaşık 1 milyar dolar olduğunu söyledi.

Turizm ve yükseköğrenimin sağladığı kaynaktan mahrum kalan KKTC ekonomisinin, pandemi sürecinden itibaren tamamen kamuda ödenen maaşlarla döndüğünü ifade eden Turgay Deniz, “13. maaş sorunun ortadan kalkması piyasa için can suyu olacaktır” dedi.

KTTO Başkanı Turgay Deniz’e çağrımızdır:

Ticaret Odası, özel sektöre de 13’üncü maaş konusunda kampanya yapsın, herşeyi devletten beklemesin.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..