MüzakerelerTsipras, BM Genel Sekreteri Guterres’le Telefonda Görüştü | #ConferenceOnCyprus

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Cenevre’de yapılacak Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakereler ve konferans hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Atina Haber Ajansı’nın Yunanistan Başbakanlığı Basın Ofisi’nin açıklamasına dayandırdığı haberine göre Tsipras, BM kararları temelinde, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm için Yunanistan’ın kararlı duruşunun devam edeceğini belirterek pozisyonlarını tekrarladı. Atina Haber Ajansı’nın hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberinde 40 dakika süren Tsipras-Guterres telefon görüşmesinde Guterres’in Yunanistan’ın pozisyonunu çok iyi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Cenevre’de yapılacak Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakereler ve konferans hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Atina Haber Ajansı’nın Yunanistan Başbakanlığı Basın Ofisi’nin açıklamasına dayandırdığı haberine göre Tsipras, BM kararları temelinde, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm için Yunanistan’ın kararlı duruşunun devam edeceğini belirterek pozisyonlarını tekrarladı.

Atina Haber Ajansı’nın hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberinde 40 dakika süren Tsipras-Guterres telefon görüşmesinde Guterres’in Yunanistan’ın pozisyonunu çok iyi anladığı belirtildi.

Başbakan Tsipras’ın Cenevre’ye gitme niyetinde olup olmadığı yönünde yönetilen bir soruya ise  hükümet kaynağı “bir anlaşma yapma şansı varsa gidecek” cevabını verdi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık