AktüelManşetPolitikaTrump’dan Erdoğan’a: “Size gerçekten çok büyük hürmet duyuyorum”

ABD başkanı Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan telefonda görüştü. Trump, “İyi akşamlar, size gerçekten çok büyük hürmet duyuyorum. Ülkeniz için çok iyi şeyler yaptınız” diye söze başladı, ardından da “Kızım Ivanka yanımda, hat bağlantısını o kurdu. Sizin çok büyük hayranınız ve taraftarınız” dedi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’deki başkanlık seçimlerini kazanmasından dolayı tebriklerini iletti. Türkiye ve ABD’nin karşılıklı saygı, müşterek çıkarlar ve ortak değerler temelinde buluşan iki müttefik olduğuna dikkati...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 11, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD başkanı Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan telefonda görüştü. Trump, “İyi akşamlar, size gerçekten çok büyük hürmet duyuyorum. Ülkeniz için çok iyi şeyler yaptınız” diye söze başladı, ardından da “Kızım Ivanka yanımda, hat bağlantısını o kurdu. Sizin çok büyük hayranınız ve taraftarınız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’deki başkanlık seçimlerini kazanmasından dolayı tebriklerini iletti.

Türkiye ve ABD’nin karşılıklı saygı, müşterek çıkarlar ve ortak değerler temelinde buluşan iki müttefik olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, önümüzdeki süreçte ikili ilişkilerin hep birlikte daha da güçlendirileceğine inandığını vurguladığı belirtildi.

Samimi bir atmosferde geçen telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump’un, ikili ilişkileri daha da geliştirmenin yanı sıra, başta terörle mücadele olmak üzere bölgesel ve uluslararası konularda işbirliği hususunda kararlılıklarını da vurguladıkları öğrenildi.

Gazeteci Amberin Zaman ise ABD’li kaynaklara dayanarak görüşmenin gayet sıcak geçtiğini belirtti. Trump, “İyi akşamlar, size gerçekten çok büyük hürmet duyuyorum. Ülkeniz için çok iyi şeyler yaptınız” diye söze başlamış, ardından da “Kızım Ivanka yanımda, hat bağlantısını o kurdu. Sizin çok büyük hayranınız ve taraftarınız” demiş.

Kaynak: Siyasi Haber

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık