AktüelkoronavirusTrodos’ta bulunan karantina merkezinin sağlık koşulları “korkunç”!

Dün akşam saatlerinde Larnaka ve Baf Havalimanların'na gelerek karantinaya alınan öğrenciler, Trodos'ta bulunan bir karantina merkezine götürüldü. Cyprus-Mail'in haberine göre, yeterli sağlık koşulları oluşturulmadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Dün akşam saatlerinde Larnaka ve Baf Havalimanları’na gelerek karantinaya alınan öğrenciler, Trodos’ta bulunan bir karantina merkezine götürüldü. Cyprus-Mail’in haberine göre, yeterli sağlık koşulları oluşturulmadı.

Trodos’taki karantina merkezinde bulunan Aristos Aristidou, Cyprus-Mail’e yaptığı açıklamada, koşulların korkunç olduğunu, bir evde dört kişi yaşadıklarını ve iki kişinin yatakta, iki kişinin kanepede uyuduğunu belirtti.

Aristidou herhangi bir antiseptik, el dezenfektanı veya sabun dahi olmadığı belirtilen açıklamada, havlu da olmadığı, kendilerine sadece çarşaf verildiği kaydedildi.

Aristidou, açıklamasında, “karantinadayız, hapishanede değil, burada durum için hiç kimse hazırlıklı görünmüyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık