AktüelGazedda'nın GündemiTrafikte her 10 günde 1 insan kaybediyoruz!

Trafiğe bağlı çarpışmalarda 2020 yılının ilk ayında 3 kişi hayatını kaybetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

2020 yılının 30’uncu gününe girdiğimiz bugünde, son 1 ay içinde 3 kişi hayatını kaybetti.

Trafikte Güvenli Yaşam Derneği Başkanı Hüseyin Sevay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, eğitim, denetim, trafik mühendisliği, ve acil hizmetlere dayalı bir trafik güvenliği sistemi oluşturmadıkça ölüm ve kalıcı sakatlıkları saymaya mahkum kalacağımızı belirtti!

Yaşanan tüm ölümlü çarpışmalara rağmen, siyasiler halen üzerine düşen görevi yerine getirmiyor. Bu “ülke”de gerçekleşen her trafiğe bağlı ölümden devlet sorumludur.

İlk çarpışma 16 Ocak’ta

2020’nin ilk ölümlü trafik çarpışması 16 Ocak’ta gerçekleşti. Girne – Alsancak çevre yolunda 16 Ocak’ta meydana gelen trafik kazasında yaralanan 72 yaşındaki adam, 18 Ocak’ta, tedavi görmekte olduğu hastanede hayatını kaybetmişti.

Yine yaya, yine ölüm

2020’nin ikinci ölümlü trafik çarpışması ise Girne’de gerçekleşti. 20 Kasım akşam saat 19.00 sıralarında Girne’de Ecevit Caddesi üzerinde, bir araç, yolu karşıya geçmeye çalışan bir yayaya çarptı. Yaya olay yerinde hayatını kaybetti!

Ocak ayı bitmeden 3’üncü kişi hayatını kaybetti

Lefkoşa-Mağusa anayolunda 29 Ocak akşamı meydana gelen trafik çarpışmasında 22 yaşındaki genç yaşamını yitirmişti. Öte yandan çarpışmada 3 kişi de yaralanmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık