AktüelGazedda'nın GündemiTrafik seferberliği ile ilgili ne gibi önlemler aldınız?

Başbakan Ersin Tatar 8 Temmuz 2019 tarihinde yaptığı basın açıklamasıyla trafikte seferberlik ilan edildiğini duyurmuştu. Gazedda Kıbrıs olarak soruyoruz: Ne gibi önlemler aldınız?
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 26, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Başbakan Ersin Tatar 8 Temmuz 2019 tarihinde yaptığı basın açıklamasıyla trafikte seferberlik ilan edildiğini duyurmuştu. Gazedda Kıbrıs olarak soruyoruz: Ne gibi önlemler aldınız?

Başbakan Ersin Tatar, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ve Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu 8 Temmuz tarihinde trafik konusunda acil toplantı yapmış ve toplantı sonrasında, “trafik seferberliği” ilan edildiği duyurulmuştu.

Başbakanlıkta yapılan toplantıya, Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener,  Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Trafik Polis Müdürü Hüseyin Kadir Çete, Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, Karayolları Dairesi Müdürü Serhan Kazmacı da katılmıştı.

Toplantı ardından açıklama yapan Tatar, ülkede meydana gelen trafik kazaları konusunda olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, toplantıda ilk olarak Ulaştırma Bakanlığı ve Polis Teşkilatı’nın kendi sorumluluk alanlarına giren konular üzerinde yürüttükleri çalışmaları hakkında bilgi aldığını kaydetmişti.

Açıklamada, “durum tespitleri yapıldığını, kıyaslamalı olarak rakamsal veriler ele alındığını ve trafik kazalarına yönelik kararlı bir mücadelenin başlatılması noktasında ortak bir görüş birliğine varıldığını” da belirten Tatar, hiç zaman kaybetmeden trafik güvenliği konusunda “toplumsal bir seferberliğin” başlatılması yönünde kararlı bir irade ortaya konduğunu kaydetmişti.

Seferberliğin ilanının üstünden 5 ay geçti. Bu süre zarfında 9 kişi, trafiğe bağlı çarpışmalarda hayatını kaybetti! GazeddaKıbrıs olarak hükümete soruyoruz:

8 Temmuz 2019’dan bu yana insanların ölmemesi için ne gibi bir önlem aldınız?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık