AktüelGazedda'nın GündemiToplumun yüzde 82’si geçişlerin başlamasını istiyor! ‘İktidar’ halen sessiz!

Metron Araştırma Şirketi, 650 kişilik örnekleme “geçişlerin yeniden başlaması hakkında ne düşündüklerini” sordu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Metron Araştırma Şirketi, 650 kişilik örnekleme “geçişlerin yeniden başlaması hakkında ne düşündüklerini” sordu.

Kıbrıs’ın iki yakasında geçişlerin yeniden normalleşmesi için görüşmeler sürerken, Metron Araştırma Şirketi Anketi’ne göre Kıbrıslıtürklerin %82’si “geçişler yeniden başlasın” diyor.

Kıbrıs’ın kuzeyi ile güneyi arasında karşılıklı geçişler için kullanılan ve Koronavirüs salgını bahane gösterileren kapatılan barikatların yeniden açılması için kamuoyunda büyük bir istek olduğu belirlendi.

Metron Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen ankete katılan yurttaşların yüzde 82’si barikatların yeniden açılması talebini dile getirdi. Kapıların kapalı tutulmasını isteyenlerin oranı yüzde 13’te kaldı. Metron’un dün tamamlanan 650 kişilik anketine katılanların yüzde 5’lik bir bölümü ise konu hakkında fikri olmadığını ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık