AktüelKıbrıs SorunuToplumun yüzde 80’i iki devletli çözüme karşı

Akademik bir araştırma, Kıbrıs Cumhuriyeti'nde yaşayan toplumun, iki devletli bir çözüme karşı olduğunu ortaya çıkardı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 1, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Akademik bir araştırma, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde yaşayan toplumun, iki devletli bir çözüme karşı olduğunu ortaya çıkardı.

2010-2020 yılları arasında, toplumun iki devletli çözüme yönelik görüşlerini araştıran bir akademik araştırma, toplumun yüzde 80’inin iki devletli bir çözüme karşı olduğunu ortaya koydu.

2010 yılında toplumun yüzde 71.4’ü iki devletli bir çözüme karşı olduğunu beyan ederken, bu rakam 2020 yılında yüzde 80’e çıktı. Charis Psaltis kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kıbrıs’ın kuzeyinde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin iki devletli bir çözüme yönelik bir yaklaşımı olduğu iddiaları olduğunu ifade ederek, bu iddianın gerçeği yansıtmadığını belgeleriyle açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık