AktüelPolitikaToplum Meydana İndi -Foto-Video-

Girne Dağyolunda önceki hafta yaşanan trafik felaketi sonrası öğrencilerin öncülüğünde artan toplumsal muhalefet sonrası bugün Başbakanlık önünde miting düzenlendi. Öğrencilerin günlerdir süren protestolarından sonra genel grev kararı alan Sendikal Platform tarafından düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı. Bugün sabah 10’da başlayan mitingde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Polisin ortantısız bir şekilde alana yığıldığı mitingde zaman zaman polis saldırıları da yaşandı. Polis duran eylemcilere hiç bir neden olmadan saldırdı. Bir çok kişi ezilme tehlikesi yaşadı. Bazı eylemciler tutuklandı,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Girne Dağyolunda önceki hafta yaşanan trafik felaketi sonrası öğrencilerin öncülüğünde artan toplumsal muhalefet sonrası bugün Başbakanlık önünde miting düzenlendi.

Öğrencilerin günlerdir süren protestolarından sonra genel grev kararı alan Sendikal Platform tarafından düzenlenen mitinge binlerce kişi katıldı.

Bugün sabah 10’da başlayan mitingde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Polisin ortantısız bir şekilde alana yığıldığı mitingde zaman zaman polis saldırıları da yaşandı. Polis duran eylemcilere hiç bir neden olmadan saldırdı. Bir çok kişi ezilme tehlikesi yaşadı. Bazı eylemciler tutuklandı, bazı eylemciler polisin orantısız gücünden dolayı fenalık geçirdi.

Sendika temsilcilerinin alanda yaptığı konuşmalara ve mitingi bitirip dağılma isteklerine yurttaşlar tepki gösterdi. Sendikal Platform’a bağlı bazı sendikalar alandan ayrılsa da protesto, öğrencilerin öncülüğünde oturma eylemi olarak devam etti.

miting

miting1

miting2

miting4

miting5

miting6

miting7

miting8

miting10

miting11

miting12

miting13

miting14

miting15

miting16

miting17

foto: sosyal medya/yenidüzen/kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık