AktüelEkonomi PolitikTombalada sahtekarlık iddiası

Yaklaşık bir buçuk senedir Kıbrıs’ın kuzeyinde oynatılan tombalada sahtekarlık yapıldığı iddia edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yaklaşık bir buçuk senedir Kıbrıs’ın kuzeyinde oynatılan tombalada sahtekarlık yapıldığı iddia edildi. Hindistan’da basılan ve Türkiye’den Kıbrıs’a pazarlanan kartlarda hile yapılarak kazanacak kartların önceden belirlendiği iddia ediliyor.

Avrupa Gazetesi’nin haberine göre, Kıbrıs’ın kuzeyinde rağbet gören tombala oyunlarında sahtekarlık yapıldığı iddia ediliyor. Hiç kazanamayacak veya ancak küçük ikramiye kazanabilecek olan kartların yurttaşlara satıldığı iddia edilen haberde, büyük ikramiyeli kartların ise piyasaya sürülmediği belirtildi.

Serdinç Maypa’nın da kişisel sosyal medya hesabında paylaşılan iddiada, gerekli bilgilendirmenin Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı’ya yapıldığı ve konuyla alakalı soruşturmanın sürdüğü de ifade edildi.

Maypa, konuyla ilgili Piyangolar Dairesi Müdürü Osman Yıldızev’i bilgilendirdiğini de iddia ederken, iddiaya göre Yıldızev’in Maypa’ya ellerinde 5 milyar TL değerinde malzeme olduğunu ve onların tüketilmesinin ardından tedbir alınacağını bildirdiğini söyledi.

Avrupa Gazetesi haberinde sahtekarlığın açık numaralı olarak satılan kartlarda yapıldığını iddia ederken, ilk iki sıradaki numaralardan herhangi birinin aşağıda bulunan diğer sıraların içinde bulunması halinde o kartın kazandığını iddia etti.

Soruşturma yapılıyor

Öte yandan GazeddaKıbrıs’ın ulaştığı kaynaklar, Piyangolar Birimi’nde gerekli işlemlerin yapıldığını belirtirken, soruşturmanın sürdüğünü ve iddialarla ilgili gerekli açıklamanın piyangolar biriminin web sayfasından yapılacağını belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık