AktüelDünyaTMT ile ilgili sözler nedeniyle Halk TV hakkında inceleme başlatıldı

Gazeteci Ayşenur Arslan, TMT’ye "suikastlerle bilinen illegal, yarı resmi bir oluşum" dedi. AK Parti'den tepki geldi, RTÜK de Halk TV hakkında inceleme başlattı.
Gazedda KıbrısŞubat 10, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeteci Ayşenur Arslan, TMT’ye “suikastlerle bilinen illegal, yarı resmi bir oluşum” dedi. AK Parti’den tepki geldi, RTÜK de Halk TV hakkında inceleme başlattı.

Halk TV’de yayınlanan Medya Mahallesi programında gazeteci Ayşenur Arslan’ın, Kıbrıs’ın kuzeyinde uğradığı saldırıda ölen kumarhane işletmecisi Halil Falyalı’ya ilişkin sözleri nedeniyle sosyal medyada hedef gösterilmesinin ardından Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) da harekete geçti. 

Arslan, Falyalı’dan bahsederken “Halil Falyalı kendini TMT, Türk Mukavemet Teşkilatı’nın üyesi olarak tanıtırdı. Türk Mukavemet Teşkilatı, Ada’da ve yakın interlandında suikastlarla bilinen bir illegal diyelim, bir yarı resmi bir oluşumdu” dedi. 

Bazı sosyal medya kullanıcıları, Arsal’ı bu sözleri nedeniyle hedef aldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gibi isimlerin de Arsal’ı eleştirmesinin ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bir açıklama yaparak bu sözler nedeniyle Halk TV hakkında inceleme başlattıklarını duyurdu.

Türk Mukavemet Teşkilatı’ndan “Kıbrıs Türkünün onuru ve bağımsızlığı için mücadeleler veren…” sözleriyle bahseden Şahin, şunları söyledi: “Halk TV’deki Ayşenur Arslan’ın sunduğu programda; Kıbrıs Türkünün onuru ve bağımsızlığı için mücadeleler veren Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözlerle ilgili inceleme başlatılmıştır.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık