AktüelEkonomiEkonomi PolitikManşetTL çakıldı, sermaye kontrolü mü geliyor?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü konuşması TL’nin döviz karşısında daha da erimesine neden oldu. Asya Piyasalarının açılmasıyla birlikte saat 22:00 itibariyle Euro: 8.76, Dolar: 7.69 ve Sterlin ise 9.83 seviyesine yükseldi. Sermaye kontrolü mü geliyor? TL’deki ciddi çöküşten sonra sermaye kontrolünün gelebileceğine dair de kaygılar artmakta. Sermaye kontrollerinin geçerli olması durumunda Türkiye bankalarından para çekmek mümkün olmayacak, spekülatif baskının azalmasına kadar bankada yapılacak çoğu işlem sınırlandırılacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 12, 2018
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü konuşması TL’nin döviz karşısında daha da erimesine neden oldu.
Asya Piyasalarının açılmasıyla birlikte saat 22:00 itibariyle Euro: 8.76, Dolar: 7.69 ve Sterlin ise 9.83 seviyesine yükseldi.

Sermaye kontrolü mü geliyor?

TL’deki ciddi çöküşten sonra sermaye kontrolünün gelebileceğine dair de kaygılar artmakta. Sermaye kontrollerinin geçerli olması durumunda Türkiye bankalarından para çekmek mümkün olmayacak, spekülatif baskının azalmasına kadar bankada yapılacak çoğu işlem sınırlandırılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..