koronavirusMedya OdasıTıp-İş’ten basın emekçilerine destek

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, yayımladığı basın açıklamasıyla basın emekçilerine yönelik başlatılan saldırılara karşı, destek mesajı yayımladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, yayımladığı basın açıklamasıyla basın emekçilerine yönelik başlatılan saldırılara karşı, destek mesajı yayımladı. Yapılan açıklamada, Covid-19 hasta ve temaslı yurttaşlarla dalga geçildiği ifade edilirken, özgür basın ve tüm hastaların yanında oldukları bildirildi. Açıklama şöyle:

Covid-19 pandemisi nedeniyle son bir yıldır tüm dünya ile birlikte ülkemizde de toplumsal bir mücadele verilmektedir.

Bu süreçte toplumuz hem sağlık hem de ekonomi alanlarında derin yaralar almış, insanlarımız hastalanmış, hatta hayatlarını kaybetmişlerdir.

Süreç boyunca özgür basın emekçilerimiz toplumumuzun bilinçlendirilmesine son derece önemli katkılar yapmakla kalmamış, mesai saati mevhumu olmaksızın görevlerinin başında olmuştur.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortadayken sürece hiçbir katkısı olmayan bazı çevreler basın emekçilerimize haddini aşan ithamlarda bulunmuş ve Covid-19 hastalarımız ve temaslı yurttaşlarımızla alay etmişlerdir.

Kıbrıs Türk Kamu Hekimleri olarak özgür basının ve tüm hastalarımızın yanında olduğumuzu bildirir, bu çirkin saldırıları yapanları kınarız.

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık