PolitikaTIP-İŞ’e Üye Hekimler Grevde Olacak

Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Sıla Usar, Sendikal Platform’un grev ve eylem kararını desteklediklerini açıklayarak, Tıp-İş’e üye hekimlerin yarın grevde olacağını duyurdu. Tıp-İş’in yeni mesai saatlerine uymayacağını da vurgulayan Usar, “Bu kararı tanımıyoruz. Talebimiz saatlerin geri çekilmesidir” dedi. “HÜKÜMET VURDUMDUYMAZ TAVRINI DEVAM ETTİRİRSE SENDİKAL MÜCADELEYİ YÜKSELTECEĞİZ” Acil servislerde hizmet vereceklerini kaydeden Usar, servislerde yatan hastaları mağdur etmemek için de yatan hastalara sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini belirtti. Tıp-İş Başkanı Sıla Usar, yazılı açıklamasında şunları kaydetti: Ülkemizde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Sıla Usar, Sendikal Platform’un grev ve eylem kararını desteklediklerini açıklayarak, Tıp-İş’e üye hekimlerin yarın grevde olacağını duyurdu.

Tıp-İş’in yeni mesai saatlerine uymayacağını da vurgulayan Usar, “Bu kararı tanımıyoruz. Talebimiz saatlerin geri çekilmesidir” dedi.

“HÜKÜMET VURDUMDUYMAZ TAVRINI DEVAM ETTİRİRSE SENDİKAL MÜCADELEYİ YÜKSELTECEĞİZ”

Acil servislerde hizmet vereceklerini kaydeden Usar, servislerde yatan hastaları mağdur etmemek için de yatan hastalara sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini belirtti.

Tıp-İş Başkanı Sıla Usar, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

Ülkemizde tüm yurttaşları üzen, acılar yaşatan yanlış uygulamalar devam ediyor.Uygar ülkelerin saat uygulaması ne yazık ki hiçbir mantıklı/bilimsel gerekçe olmadan ülkemizde uygulanmıyor. İnsanlarımız ve çocuklarımız karanlıkta güvensiz yollarda yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Bakımsız yollarda denetimsiz taşıtlar tehlike teşkil ediyor. Bütün bunların sonucunda yüreklerimizi dağlayan kayıplar yaşıyoruz.Ülke genelinde saatlerin uygar ülkelerdeki gibi 1 saat geri çekilmesi konusunda bir talep ve uzlaşı varken Hükümet bu konuda adım atmak yerine mevcut durumu daha da karmaşıklaştıran mesai saat değişikliği yolunu seçmiştir.

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası olarak mesai saat değişikliğine uymayacağımızı, bu kararı tanımadığımızı bildiririz. Saatlerin geri çekilmesi talebimizi yineleriz.Hastanelerimiz çok büyük bir yoğunlukla çalışmaktadır. Hasta mağduriyetini artırmamak için yatan hastaların hizmetlerine devam edeceğiz. Ancak Sendikal Platform’un yarın yapılacak olan eylem ve grev kararlarını destekliyoruz. Hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanlarının grevde olduğu ve birlikte çalışmamızı gerektiren birimlerde hizmet vermeyerek Sendikal Platform’un eylem ve grevlerine desteğimizi vereceğiz.

Hükümet vurdum duymaz tavrını devam ettirirse sendikal mücadeleyi yükselteceğiz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık