AktüelEditoryalGazedda'nın GündemiTicaret Odası güneyde daha ucuz olan ürünleri yayınladı*

Ticaret Odası yayınladığı açıklamada, yaptıkları araştırma sonucunda Kıbrıs’ın kuzeyinin güneyine göre daha ucuz olduğunu iddia etti. Bu iddiasını da TL üzerinden yaptığı kuzey-güney fiyat karşılaştırmasına dayandırdı. Bunun yanında güneydeki alım gücü ile kuzeydeki alım gücünün de TL bazında karşılaştırmasını yapmadan böyle bir açıklama yapmaları, adeta halk ile dalga geçtiklerini göstermekte. Fakat buna rağmen Ticaret Odası’nın yayınladığı listede güneyde TL bazında hala daha ucuz olan ürünlere de rastlamak mümkün. Ticaret Odası halkla dalga geçiyorsa, biz de...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ticaret Odası yayınladığı açıklamada, yaptıkları araştırma sonucunda Kıbrıs’ın kuzeyinin güneyine göre daha ucuz olduğunu iddia etti. Bu iddiasını da TL üzerinden yaptığı kuzey-güney fiyat karşılaştırmasına dayandırdı.

Bunun yanında güneydeki alım gücü ile kuzeydeki alım gücünün de TL bazında karşılaştırmasını yapmadan böyle bir açıklama yapmaları, adeta halk ile dalga geçtiklerini göstermekte.

Fakat buna rağmen Ticaret Odası’nın yayınladığı listede güneyde TL bazında hala daha ucuz olan ürünlere de rastlamak mümkün.

Ticaret Odası halkla dalga geçiyorsa, biz de Ticaret Odası ile dalga geçiyoruz ve bu ürünlerin listesini Ticaret Odası’nın çalışmasından alarak yayınlıyoruz:

Diş macunu 75 ml

Kuzey: 27,46

Güney: 22,32

Mısır gevreği 375 gr

Kuzey:     20,13

Güney: 17,44

Tereyağı 227 gr

Kuzey: 30,20

Güney: 26,04

Kuzu Şişlik 1 kg

Kuzey: 80,60

Güney: 45,18

Hazır kahve 200 gr

Kuzey: 57,00

Güney: 39,68

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık