koronavirusTıbbi ekipmanın ikinci partisi Kıbrıs’ta

Avrupa Birliği ile Birleşmiş Milletler ortaklığında Kıbrıs'ın kuzeyine gönderilen acil tıbbi ekipmanın ikinci partisi de Kıbrıs'a ulaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 21, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Birliği ile Birleşmiş Milletler ortaklığında Kıbrıs’ın kuzeyine gönderilen acil tıbbi ekipmanın ikinci partisi de Kıbrıs’a ulaştı.

Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamada, ikinci acil tıbbi ekipman partisinin Kıbrıs’a gelişini duyurmaktan mutluluk duydukları belirtildi.

Yapılan açıklamada, adaya toplam 15 bin yüz siperi, 20 mobil emme ünitesi, tıbbi atık parçalayıcı ve biyo güvenlik kabini geldiği duyuruldu.

Malzemelerin Kıbrıslıtürk toplumundaki sağlık profesyonelleri tarafından derhal dağıtılacağı da belirtildi.

Yapılan açıklamada, 4 bin 416 adet tulum, 30 bin adet Vol infüzyonu ve 32 debimetre ile 40 PCR kitinin ise önümüzdeki hafta Kıbrıs’a gelmesinin beklendiği belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık