AktüelSanatThe Queen’s Gambit’ten Netflix rekoru!

Drama dizisi The Queen's Gambit, Netflix'e damga vurdu. Anya Taylor-Joy'un başrolünü oynadığı, yaratıcı / showrunner Scott Frank'ten gelen yeni televizyon dizisi platform rekoru kırarak bugüne kadar en çok izlenen senaryolu mini dizi oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 27, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Drama dizisi The Queen’s Gambit, Netflix’e damga vurdu. Anya Taylor-Joy’un başrolünü oynadığı, yaratıcı / showrunner Scott Frank’ten gelen yeni televizyon dizisi platform rekoru kırarak bugüne kadar en çok izlenen senaryolu mini dizi oldu.

Walter Tevis’in 1983 yılında yazılan ve New York Times en çok satanlar listesine giren romanından uyarlanan The Queen’s Gambit, yükselen bir yıldızın baskılarla boğuştuğu bir satranç hikayesi anlatıyor. 

20. yüzyılın ortalarında sıkıntılı bir çocukluk geçiren ve sorunlarla da adeta bir satranç gibi oynayan Beth Harmon’ın hikayesi pazartesi günü yapılan açıklamaya göre, 23 Ekim lansmanının ardından, ilk bir ayda 62 milyon hane tarafından izlendi.

The Queen’s Gambit, aynı zamanda 92 ülkede Netflix’in ilk 10 sıralamasında yer alıyor. The Queen’s Gambit ayrıca; Netflix’e göre 63 ülkede 1. sırada yer alıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık