AktüelMüzikYaşamThe Big Lebowski 20. yaşını soundtrack albümle kutluyor

Coen kardeşlerin imzasını taşıyan 1998 tarihli kült film için yapılan özel basım bugün itibariyle satışta. Gerçek bir karakterden yola çıkarak yaratılan Jeffrey Lebowski’nin (Dude) başından geçen tuhaf maceraları konu alan film, Bob Dylan, Elvis Costello, Captain Beefheart ve Nina Simone gibi isimlere ait şarkıları ile de akıllarda yer etmişti. Daha önce de çeşitli soundtrack plak çalışmalarıyla hatırladığımız Mondo tarafından hayata geçirilen projede 180 gr. hem renkli hem de orijinal siyah versiyonlara sahip olmak mümkün. Sınırlı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 7, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Coen kardeşlerin imzasını taşıyan 1998 tarihli kült film için yapılan özel basım bugün itibariyle satışta.

Gerçek bir karakterden yola çıkarak yaratılan Jeffrey Lebowski’nin (Dude) başından geçen tuhaf maceraları konu alan film, Bob Dylan, Elvis Costello, Captain Beefheart ve Nina Simone gibi isimlere ait şarkıları ile de akıllarda yer etmişti. Daha önce de çeşitli soundtrack plak çalışmalarıyla hatırladığımız Mondo tarafından hayata geçirilen projede 180 gr. hem renkli hem de orijinal siyah versiyonlara sahip olmak mümkün.

Sınırlı sayıda basıldığı belirtilen ve kapak tasarımı Amerikalı illüstratör Paul Mann tarafından yapılan çalışma 5 Aralık tarihinde satışa çıkıyor. İlgilenenler ayrıntılara buradan ulaşabilir.

İşte 15 şarkıdan oluşan albümün içeriği:

A Yüzü
1. “The Man In Me”
Performed by Bob Dylan

2. “Her Eyes Are A Blue Million Miles”
Performed by Captain Beefheart

3. “My Mood Swings”
Performed by Elvis Costello

4. “Ataypura”
Performed by Yma Sumac

5. “Traffic Boom”
Performed by Piero Piccioni

6. “I Got It Bad and That Ain’t Good”
Performed by Nina Simone

7. “Stamping Ground”
Performed by Moondog

B Yüzü
1. “Just Dropped In (To See What Condition My Condition Is In)”
Performed by Kenny Rogers & The First Edition

2. “Walking Song”
Performed by Meredith Monk

3. Glück Das Mir Verblieb from the opera “DIE TOTE STADT”

4. “Lujon”
Performed by Henry Mancini

5. “Hotel California”
Performed by Gipsy Kings

6. “Wie Glauben”
Performed by Carter Burwell

7. “Dead Flowers”
Performed by Townes Van Zandt

Başrollerinde Jeff Bridges, John Goodman, Julianne Moore, Steve Buscemi, John Turturro ve Philip Seymour Hoffman gibi isimlerin yer aldığı filme konu olan Jeff Lebowski karakteri, Joel & Ethan Coen’in daha önceden de tanıdığı hatta yapım ekibinde de yer alan sinemacı Jeff Dowd’dan esinlenerek yaratılmış ve sinema klasikleri arasında yer alan yapım, 2016’da yeniden çekileceği söylentileri ilegündeme gelmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık