koronavirus“Testler ücretli mi olacak yoksa devlet tarafından mı karşılanacak?”

Güneyin Emekçileri Komitesi, Sağlık Bakanlığı'na geçişler için belirsiz olan bazı konulara cevap bulmak için yazı iletti. Bakanlığa iletilen yazı şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Güneyin Emekçileri Komitesi, Sağlık Bakanlığı’na geçişler için belirsiz olan bazı konulara cevap bulmak için yazı iletti. Bakanlığa iletilen yazı şöyle:

İlgili makama,

Güney’de çalışanlarla ilgili olarak alınan Bakanlar Kurulu kararına bağlı, 22 Haziran Pazartesi günü işlerimize gidebilmek için yapılması gerekenler konusunda kaygı duyduğumuz, bu nedenle cevaplanmasını istediğimiz soruları aşağıda bulabilirsiniz.

Göstermiş olduğunuz hassasiyete şimdiden teşekkürler.

1- 22 Haziran’daki geçişler öncesi PCR testleri nerelerde yapılacak?

2- Testler ücretli mi olacak yoksa devlet tarafından mı karşılanacak?

3- PCR testlerinin en geç 72 saat önceden olması gerektiğinden, yığılmadan kaynaklı doğabilecek olumsuzluklar konusunda önlem alınıyor, planlama yapılıyor mu?

4- Güneye geçişler hangi noktalardan olacak?

5- 22 Haziran’dan önce güneye giden kişilerden dönüşte PCR testi istenecek mi? İstenecek ise Kıbrıs Cumhuriyeti hükümeti ile bu konuda istişare edildi mi?

6- Daha önce gitmek için 1 Temmuz’dan önce dönmeyeceğini dönerse karantinaya gireceğini taahhüt ederek test yaptıran ancak 22 Haziran kararından sonra geçmekten vazgeçen kişiler nasıl değerlendirilecek?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık