AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusTesti pozitif çıkan doktor beş gündür hastalarla temas ediyordu

Kıbrıs’ta teyit edilen koronavirüsü vakasından biri Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde çalışan bir sağlık personeli olduğu açıklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 9, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Kıbrıs’ta teyit edilen koronavirüsü vakasından biri Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde çalışan bir sağlık personeli olduğu açıklandı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou, yaptığı açıklamada, vakanın 3 Mart tarihinde İngiltere’den gelen 64 yaşında bir kişi olduğunu ve sonuçlarının olumlu çıktığını söyledi.

Sağlık personelinin semptomları konusunda geç bilgi verdiğini ve Lefkoşa’da kamu hastanesinde çalıştığını kaydetti. Bakan, “ne yazık ki ikinci vaka adaya 3 Mart tarihinde geldi ve semptomlara rağmen dün bilgilendirmede bulundu ve gerekli incelemeler yapıldı. Bu durum Bakanlığın çalışmalarını zorlaştırıyor ve son beş günde temas kurduğu herkesin kontrol edilmesi gerekiyor” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft