koronavirusTerk edilen 50 kedi ve köpek Birleşik Krallık’a götürüldü

Koronavirüs salgınının adaya gelmesinin ardından Kıbrıs'ı terk eden kişilerin bıraktığı toplam 50 kedi ve köpek Birleşik Krallık'a götürüldü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüs salgınının adaya gelmesinin ardından Kıbrıs’ı terk eden kişilerin bıraktığı toplam 50 kedi ve köpek Birleşik Krallık’a götürüldü.

Koronavirüs salgınının adaya gelmesinin ardından Kıbrıs’ı terk eden kişilerin bıraktığı toplam 50 kedi ve köpek British Airways ile Londra Heathrow havalimanına götürüldü.

British Airways 747 kargo uçağı ile Birleşik Krallık’a götürülen köpekler, uçuş sırasında yüksek eğitimli personel ve hayvan bakıcıları tarafından bakım gördü.

Koronavirüs salgınının Kıbrıs’a geldiği günden itibaren 36 köpek ve 14 kedi sokaklara terk edilmişti.

Birleşik Krallık’taki hayır kurumları, hayvanlara gerekli medikal kontrolleri vermelerinin ardından yeni ev bulmalarına yardımcı oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık