AktüelDünyaTemsilciler Meclisi Başkanı Ayasofya’nın camiye dönüştürülme kararını kınadı

Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Ayasofya’nın Ortodoks Hristiyan Dünyası’nın her zaman bir sembolü olacağını belirterek, Danıştay’ın, Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi kararını onaylayan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı “dini değerlere tarihi hakaretle” suçladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Temsilciler Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Ayasofya’nın Ortodoks Hristiyan Dünyası’nın her zaman bir sembolü olacağını belirterek, Danıştay’ın, Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi kararını onaylayan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “dini değerlere tarihi hakaretle” suçladı.

Bu arada Maliye Bakanı Constantinos Petrides de Danıştay’ın, Ayasofya ile ilgili kararını kınayarak,  Twitter hesabında yaptığı paylaşımda  “ikonik/simgeleşmiş  #Ayasofya’yı camiye dönüştürmenin sadece # dünya # mirasına hakaret değil, aynı zamanda #Erdoğan’ın saldırganlığı ve İslami yayılmacılığının en kötü eylemlerinden biridir. #AB ve medeni dünyaya açık bir provokasyondur ” diye yazdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık