AktüelEkoloji‘Temmuz’da 179 milyar ton buz eridi’

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Grönland'da sadece Temmuz ayında 179 milyar ton buzun eridiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 28, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Grönland’da sadece Temmuz ayında 179 milyar ton buzun eridiğini açıkladı.

Guterres, küresel sıcaklık artışının, bu yüzyılın sonuna kadar 2 derecenin altında tutulması ve 2050’ye kadar sera gazı salınımının sıfırlanması gerektiğini vurguladı ve dünya liderlerine iklim değişikliği konusunda harekete geçme çağrısında bulundu.

16 yaşındaki İsveçli Greta Thunberg de küresel ısınmaya dikkat çekmek için karbon salınımsız yatıyla yola çıktı.

Hedefi, ekibiyle beraber Atlantik okyanusunu geçmek, eylül ayında Birleşmiş Milletler Çevre Zirvesine ev sahipliği yapacak olan New York’a ulaşmak.

Greta Thunberg geçen yıl da küresel ısınmaya dikkat çekmek için Cuma günleri okula gitmedi. Her Cuma günü de İsveç parlamentosu önünde eylem yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık