AktüelPolitika“Temel sorun, Ankara ile Kıbrıslı Türk toplumu arasındadır”

“Rejime karşı durarak yurdumuzu özgürlüğe kavuşturmalıyız”
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 13, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Boykot Platformu, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikasını ziyaret etti. Ziyarette BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, YKP Genel Sekreteri Murat Kanatlı, Federal Kıbrıs Hareketi Dönem Sözcüsü Ahmet Ertaç ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan ve yönetim kurulu üyeleri ile, Boykot Platformunun milletvekilliği seçimlerinde izlediği boykot siyaseti üzerinde görüşüldü.

KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan,  KTAMS’ın her kesimin izlediği siyasete saygı ile yaklaştıklarını, federal çözüme inanan güçlerle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dayanışma ve işbirliği içerisinde olmaya devam edeceklerini vurguladı.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, boykotun bir uyanış, bir diriliş olduğunu belirterek, safları sıklaştırmanın vaktinin geldiğini söyledi. Federal çözüme inanan kesimlerin silkinerek kendine gelmesi gerektiğini dile getiren İzzet İzcan, alternatif mücadele araçlarının yaratılmasının şart olduğunu vurguladı. “Boykot, bu araçlardan en etkilisidir” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “ Rejime karşı durarak yurdumuzu özgürlüğe kavuşturmalıyız” dedi.

Temel çelişkinin, Ankara ile Kıbrıslı Türk toplumu arasında olduğunu belirten İzcan, halkımızın rehine olarak kullanılmasına izin veremeyeceklerini vurguladı.

 Esas olanın, seçim sonrası atılacak adımlar olduğunu dile getiren İzzet İzcan, Boykot Platformu’nun yeniden yapılanarak safları sıklaştıracağını vurguladı.

Halkı  23 Ocak milletvekilliği seçimlerini boykot etmeye çağıran İzzet İzcan, “Geleceğimiz barış, demokrasi ve özgürlüktedir” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık