koronavirus“Teknokratlardan oluşan kriz hükümeti kurulmalı!”

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, UBP-HP hükümetinin coronavirüs nedeniyle yaşanan olağanüstü durumu ve krizini yönetemediğini belirterek, hükümeti derhal istifa etmeye çağırdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, UBP-HP hükümetinin coronavirüs nedeniyle yaşanan olağanüstü durumu ve krizini yönetemediğini belirterek, hükümeti derhal istifa etmeye çağırdı.

UBP-HP hükümetinin kendi içinde kavgalı ve bir birinin kuyusunu kazan bir yapı içinde bulunduğunu belirten Korkmazhan, “Bu hükümet yapısı ile bu süreci gerektiği gibi yönetmek ve en az hasar ile atlatmak mümkün değildir” dedi.

“Ülkenin en acil ihtiyacı sağlık sistemi ve altyapısındaki eksiklikleri biran önce tamamlamak ve tam donanımlı bir pandemi hastahanesi oluşturmaktır. Bu yapılmadan normalleşme olmayacağı açıktır. Virüs kaynaklı beş yoğun bakım hastasının dördünün hayatını kaybetmiş olması, bunun ne kadar hayati olduğunu göstermektedir” diyen Korkmazhan, “Ancak en basit karantina önlemini uygulayamayan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. En başında alması gereken radikal kararları almaması nedeniyle, virüsün ülke geneline yayılmasına neden olan bir hükümet yapısı ile karşı karşıyayız” dedi.

 Toplumun korku ve ülkenin ise belirsizlik içerisinde olduğun dikkat çeken Korkmazhan “Hükümet ortakları kriz yönetimi odaklı değil seçim odaklı hareket ettikleri için gereken kararlar ve gereken planlamalar zamanında alınamamaktadır. Sn Başbakan, Kıbrıs’ın güneyinden getirilen ilaçlar ve tıbbi malzeme nedeniyle, Cumhurbaşkanı’nı kaçakçılık ile suçlayabilecek derece de kendisini kaybetmiştir” dedi.

Halk sağlığının tehdit altında olduğuna dikkat çeken Korkmazhan,  seçim ve

siyasi gaile uğruna hiç kimsenin halk sağlığını tehlikeye atma hakkı olmadığını, hükümetin derhal istifa etmeye ve teknokratlardan oluşan yeni bir kriz hükümetinin kurulması çağrısında bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık