AktüelEkolojiTeknecik’te kullanılan yakıt kirli!

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Feriha Tel, bağımsız bir laboratuvarda yaptırdıkları sonuca göre, Teknecik Elektrik Santrali’nde kullanılan yakıtın kirli olduğunu duyurdu. Tel açıklamasında, halen santralde kullanılan yakıtın hem çalışanlara, hem santrale hem de bölgeye yaşayanlara zarar verdiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeşil Barış Hareketi Başkanı Feriha Tel, bağımsız bir laboratuvarda yaptırdıkları sonuca göre, Teknecik Elektrik Santrali’nde kullanılan yakıtın kirli olduğunu duyurdu. Tel açıklamasında, halen santralde kullanılan yakıtın hem çalışanlara, hem santrale hem de bölgeye yaşayanlara zarar verdiğini söyledi. Tel’in açıklaması şöyle:

Yeşil Barış Hareketi olarak Kıbtek müdürünün bize teslim ettiği numuneleri ikinci bir bağımsız ve akredite laboratuvarda yaptırmış ve raporlarını almış durumdayız!

Rapor sonuçlarından da görüleceği gibi, bir süreden beridir Teknecik Elektrik Santralı’nda kullanılan ve “hala kullanılmakta olan yakıt” hem santrala, hem çalışanlara ve bölgede yaşayan insanlara, hem de çevreye zarar vermektedir!

Halk ve çevre sağlığına ve memleketin malına verdiğimiz önem, değer ve sevgi ile görevimizi şeffaflıkla yerine getirmekten dolayı hiç kimseye bir ÖZÜR BORCUMUZ YOKTUR!

Bunu, görevini hakkı ile yapmayan, her geçen gün adı yeni şaibelere karışan ve asıl halktan özür dilemesi gerekenler düşünmek zorundadır..

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık