AktüelGazedda'nın Gündemi“Tek yanlı kapatma kararına ivedilikle son verilsin”

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü ve Politbüro Üyesi Yorgos Lukaidis’in bazı geçiş noktalarının kapatılmasıyla ilgili açıklama yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 29, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

AKEL Meclis Grubu Sözcüsü ve Politbüro Üyesi Yorgos Lukaidis’in bazı geçiş noktalarının kapatılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, tek yanlı kapatma kararına ivedilikle son verilmesi çağrısında bulunuldu. Açıklama şöyle:

AKEL hükümete, en etkili önleyici tedbir olarak bazı geçiş noktalarının geçici olarak kapatılması kararının nasıl alındığını bilimsel olarak açıklama çağrısında bulunmaktadır.

-Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kontrolündeki bölgeye tüm giriş noktaları arasından neden sadece geçiş noktalarının kapattıklarını hükümettekilerin açıklamaları gerekir.

-Buna ilaveten,işgal altındaki bölgede teyit edilmiş tek bir koronavirüsü vakası bulunmamasına rağmen, hükümetin neden en büyük tehdit olarak geçiş noktalarını gördüğünü açıklaması gerekir.

-Kontroller yapılmasının gerekli olduğu değerlendirmesinde bulunduklarına göre, hiçbir geçiş noktasının kapatılması talep edilmemesi için, zamanında tüm geçiş noktalarında gerekli kontrol mekanizmalarının sağlanmasına neden çalışılmadığına hükümetin cevap vermesi gerekir.

-Dışişleri Bakanı ile DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun yanı sıra yetkili teknik komite çerçevesinde Kıbrıstürk tarafıyla iyi işbirliğine temsilcilerinin de atıfta bulunduğu Sağlık Bakanlığı’nın bir kaç gün öncesine kadar neden tam aksi yönde açıklamalarda bulunduklarını hükümetin açıklaması gerekir.

Hükümetin böylesi bir harekette bulunmadan önce, bu konunun hassas siyasi uzantılarını da ciddi olarak dikkate alması gerekirdi. Hükümete bütün geçiş noktalarına gerekli kontrol mekanizmalarını yerleştirerek, tek yanlı kapatma kararına ivedilikle son vermesi çağrısında bulunuyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık