Uncategorized“Tek gaile, üniversitelerin geleceğe taşınması”

Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Meclis'te bakanlığının icraatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 28, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Meclis’te bakanlığının icraatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Üniversitelerle ilgili konuşan Çavuşoğlu, “Üniversitelerin geleceği ne olacak? Bu sorun ciddi. Tüm taraflar olarak çalışıyoruz. YÖK’ten 14 maddelik açılım istedik. Bunun ikinci ayağı var. Üniversitelerin yapabileceği fedakarlık ne olacak? Hepsine yazı gönderdik. Üniversitelerden 7 Mayısa kadar cevap bekliyorum. Üçüncü aşamada da sektörler var. Öğrenci dostu KKTC için ne fedakarlık yapacaklar? Bunları birlikler aracılığı ile bize 7 Mayısa kadar iletecekler. Kafe, restoran, özel hastaneler, ev sahipleri, taksiciler, toplu taşımacılar…  ” şeklinde konuştu. 

Öğrencilerin belirsizliğin içine gelemeyeceğini belirten Bakan Çavuşoğlu, “Ciddi bir seferberliğin eşiğindeyiz. Tek gaile, üniversitelerin geleceğe taşınması. Herkes hesabını yapmalı” dedi. 

DAÜ konusunda da açıklamada bulunan Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, “DAÜ’de sorun var. Bütçeden ekstra kaynak aktarılmayacak. Ek para aktarmamız mümkün değil” şeklinde konuştu. 

“İnsanlar ekmeğinden olmasının peşinde değiliz. DAÜ olmazsa olmazdır. KKTC varsa DAÜ de vardır” diyen Eğitim Bakanı, DAÜ için tedbir alınması gerektiğini vurguladı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık