AktüelGazedda'nın GündemiTek bir kelimeyle Kıbrıs’ın tüm faşistlerine mesaj!

Mağusa’da hem Türkçe hem Yunanca “aşk” ve Erdoğan yazılı reklam panosuna, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce “düzeltme” yapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa’da hem Türkçe hem Yunanca “aşk” ve Erdoğan yazılı reklam panosuna, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce “düzeltme” yapıldı. Yapılan yazılamayla, Erdoğan kelimesinin üstüne şeytan anlamına gelen “diablo” yazılarak hem kuzeydeki faşistlere, hem de güneydeki dinci faşistlere gönderme yapılmış oldu.

Mağusa bölgesinde reklam panosuna asılan ve AKP Mağusa Gençlik Kolları Başkanı Abdülaziz Balakan imzası taşıyan “Love Erdoğan” afişine şeytan anlamına gelen “diablo” yazıldı. Yapılan bu yazılama ile hem Kıbrıs’ın kuzeyindeki hem de güneyindeki faşistlere ince bir mesaj gönderildi.

Bilindiği üzere, Kıbrıs’ın güneyinde Eurovision’a girecek olan parçanın ismi Diablo olduğu için hem müzisyen hem de PIK faşistlerin saldırısına uğramıştı. Yapılan yazılamanın, Kıbrıs’ın kuzeyindeki tek Türkçe/Yunanca yazılı reklama yapılması ise özellikle dikkat çekiyor.

Öte yandan yapılan yazılama ile ilgili olarak polisin soruşturma başlattığı, “Diablo” yazılan afişin emare olarak alındığı ve bölgedeki kamera görüntülerinin incelendiği öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık