AktüelGazedda'nın Gündemi“Tek adam rejiminin çöküşünü kutlamak için TC’ye gideceğiz”

Sol Hareket üyesi Abdullah Korkmazhan, Ali Bizden‘den sonra Dr. Cavit An‘ın da Türkiye‘ye girişinin yasaklanmasıyla ilgili, TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan rejiminin topluma ayar vermeye çalıştığını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket üyesi Abdullah Korkmazhan, Ali Bizden‘den sonra Dr. Cavit An‘ın da Türkiye‘ye girişinin yasaklanmasıyla ilgili, TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan rejiminin topluma ayar vermeye çalıştığını söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Korkmazhan, müdahale ile oluşturulan kayyum rejiminin tehdit ve zorla kabul ettirme çalışmalarının bir işe yaramadığını belirtti.

Korkmazhan’ın açıklaması şu şekilde:

“Ali Bizden’in ardından Dr Ahmet Cavit de Türkiye’ye alınmadı.

Anlaşılan muhalif tüm kesimler yasaklı listesinde. Erdoğan rejimi bu uygulama ile topluma ayar vermeye ve Türkiye’nin “istedikleri”, “istemedikleri” şeklinde toplumu ayrıştırmaya, muhalif tüm kesimleri kriminalize etmeye çalışmaktadır.

Müdahale ile oluşturdukları kayyum rejimini tehdit ve zorla kabul ettirmeye çalışmaktadırlar. Çünkü tutmadığının onlarda farkındadır.

Bir süre Türkiye’ye giremeyebiliriz. Ancak Türkiye halkları ve demokrasi güçleri ile dayanışmamız sürecek, faşist tek adam rejiminin çöküşünü kutlamak için coşku ile Türkiye’ye gideceğiz.

Asla Biat Etmeyeceğiz”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık