AktüelMüzakerelerTDP’den CTP’ye Kıbrıs Sorununda Birlikte Hareket Etme Çağrısı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhuriyetçi Türk Partisi 26. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilen Tufan Erhürman’ı tebrik etti. Bu sabah telefonla ulaştığı CTP’nin yeni başkanı Tufan Erhürman’a hayırlısı olsun mesajı ileten Özyiğit, ayrıca, Kıbrıs konusunda da birlikte hareket etme çağrısı yaptı. Gelinen aşamada iç konular bir yana, özellikle Kıbrıs konusunda varılan son aşamada çözüm ve barış güçlerinin önemine vurgu yapan Özyiğit, Erhürmanla konuşmasında şunları kaydetti: ” Sn. Akıncı masada büyük bir...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 14, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhuriyetçi Türk Partisi 26. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilen Tufan Erhürman’ı tebrik etti.

Bu sabah telefonla ulaştığı CTP’nin yeni başkanı Tufan Erhürman’a hayırlısı olsun mesajı ileten Özyiğit, ayrıca, Kıbrıs konusunda da birlikte hareket etme çağrısı yaptı.

Gelinen aşamada iç konular bir yana, özellikle Kıbrıs konusunda varılan son aşamada çözüm ve barış güçlerinin önemine vurgu yapan Özyiğit, Erhürmanla konuşmasında şunları kaydetti:

” Sn. Akıncı masada büyük bir titizlikle liderliğini sergilemiş ve ekibiyle yaptığı hazırlıkla, Mont Pelerin’de Kıbrıs Türk tarafının iyi niyetli tutumunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Sn. Anastasiadis’in de çözüme olan inancı ve samimi çabasından şüphemiz olmamakla birlikte, Güney’deki bazı çözüm karşıtı güçlerin süreci tıkamaya çalıştığını gözlemlemekteyiz. Bu sürecin tıkanmadan, ayakları yere basan bir şekilde devam edebilmesi ve kalıcı çözüme ulaşabilmesi için Anastasiadis’e Kıbrıslı Rumların da destek çıkıp engellerin kaldırılmasına katkı koymalarını sağlamak adına, tüm çözüm ve barış yanlısı siyasi parti ve sivil toplumla birlikte hareket etmeliyiz. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde Güney’deki tüm siyasi partilerle yapılacak toplantı ve çalışmaları CTP ile koordineli bir şekilde yapmak arzusundayız.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık