AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberTDP’de kurultay için kollar sıvandı

Gazeddakıbrıs-Özel Toplumcu Demokrasi Partisi’nde (TDP) sonbaharda gerçekleştirecekleri kurultayları için hareketlenme başladı.  Başkanlık için tek adayda uzlaşılacağı mı yoksa birden çok adayın yarışacağı mı henüz soru işaretiyken, Parti içinde başkanlık için çeşitli adımların da atılmaya başladığı ve külislerin hareketlendiği öğrenildi.  TDP başkanı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in tekrardan aday olma niyeti olduğu ve Parti kadrolarının da üzerinde uzlaşabileceği TDP kulislerinde konuşulmakta. Öte yandan daha önceki kurultayda başkanlık adayı için adım atan fakat aday...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 16, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Gazeddakıbrıs-Özel

Toplumcu Demokrasi Partisi’nde (TDP) sonbaharda gerçekleştirecekleri kurultayları için hareketlenme başladı. 

Başkanlık için tek adayda uzlaşılacağı mı yoksa birden çok adayın yarışacağı mı henüz soru işaretiyken, Parti içinde başkanlık için çeşitli adımların da atılmaya başladığı ve külislerin hareketlendiği öğrenildi. 

TDP başkanı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in tekrardan aday olma niyeti olduğu ve Parti kadrolarının da üzerinde uzlaşabileceği TDP kulislerinde konuşulmakta.

Öte yandan daha önceki kurultayda başkanlık adayı için adım atan fakat aday olmayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in önümüzdeki seçimde TDP başlanlığı için aday olma niyetinin olduğu öğrenildi. Zeki Çeler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğundan beridir gerek sosyal medyadaki, paylaşımlarından dolayı gerekse de emek ve çalışma hayatıyla ilgili yeterli irade gösterememesi yönünde özellikle sol ve demokratik kesimlerden eleştiriler almakta, sosyal demokrat tabandan tepki görmekte. 

Adı sık sık TDP başkanlığı için dillendirilen Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’nın ise, kurultayda başkan adayı olma gibi bir gündeminin olmadığı bilgisine ulaşıldı. TDP kulislerinde Parti tabanında Harmancı’nın başkan adayı olması yönünde bir beklenti olduğu konuşulurken, Harmancı’nın Lefkoşalı’nın kendisine verdiği görevi yerine getirme yönünde önceliği olduğu bilinmekte. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©