AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberTDP’de kurultay için kollar sıvandı

Gazeddakıbrıs-Özel Toplumcu Demokrasi Partisi’nde (TDP) sonbaharda gerçekleştirecekleri kurultayları için hareketlenme başladı.  Başkanlık için tek adayda uzlaşılacağı mı yoksa birden çok adayın yarışacağı mı henüz soru işaretiyken, Parti içinde başkanlık için çeşitli adımların da atılmaya başladığı ve külislerin hareketlendiği öğrenildi.  TDP başkanı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in tekrardan aday olma niyeti olduğu ve Parti kadrolarının da üzerinde uzlaşabileceği TDP kulislerinde konuşulmakta. Öte yandan daha önceki kurultayda başkanlık adayı için adım atan fakat aday...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 16, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeddakıbrıs-Özel

Toplumcu Demokrasi Partisi’nde (TDP) sonbaharda gerçekleştirecekleri kurultayları için hareketlenme başladı. 

Başkanlık için tek adayda uzlaşılacağı mı yoksa birden çok adayın yarışacağı mı henüz soru işaretiyken, Parti içinde başkanlık için çeşitli adımların da atılmaya başladığı ve külislerin hareketlendiği öğrenildi. 

TDP başkanı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in tekrardan aday olma niyeti olduğu ve Parti kadrolarının da üzerinde uzlaşabileceği TDP kulislerinde konuşulmakta.

Öte yandan daha önceki kurultayda başkanlık adayı için adım atan fakat aday olmayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in önümüzdeki seçimde TDP başlanlığı için aday olma niyetinin olduğu öğrenildi. Zeki Çeler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğundan beridir gerek sosyal medyadaki, paylaşımlarından dolayı gerekse de emek ve çalışma hayatıyla ilgili yeterli irade gösterememesi yönünde özellikle sol ve demokratik kesimlerden eleştiriler almakta, sosyal demokrat tabandan tepki görmekte. 

Adı sık sık TDP başkanlığı için dillendirilen Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’nın ise, kurultayda başkan adayı olma gibi bir gündeminin olmadığı bilgisine ulaşıldı. TDP kulislerinde Parti tabanında Harmancı’nın başkan adayı olması yönünde bir beklenti olduğu konuşulurken, Harmancı’nın Lefkoşalı’nın kendisine verdiği görevi yerine getirme yönünde önceliği olduğu bilinmekte. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık