AktüelGazedda'nın GündemiTDP Erdoğan’ı dinlemeye gitmeyecek!

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi‘nden, TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın konuşma yapacağı 20 Temmuz günü, Cumhuriyet Meclisi‘ne gitmeme kararı aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi‘nden, TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın konuşma yapacağı 20 Temmuz günü, Cumhuriyet Meclisi‘ne gitmeme kararı aldı.

TDP’den boykot kararı!

TDP PM’si mecliste Erdoğan’ın konuşmasını dinlemeyecek ve ve oturuma katılmayacak

Açıklama şu şekilde:

“TDP Parti Meclisi bu akşam Genel Başkan Cemal Özyiğit başkanlığında toplandı.Toplantıda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 Temmuz’da KKTC Meclisine yapacağı ziyaret değerlendirildi.Özellikle son yıllarda diyalog kurma fırsatı verilmeden; karşılıklı saygıya dayalı eşitler düzeyinde bir ilişki yerine, buyuran-biat eden bir anlayışın hakim kılınmak istenmesi; Kıbrıs Türk halkının iradesine, özgür ve özgün kimliğine yapılan müdahaleler başta olmak üzere, iddia edildiği gibi eşit egemen devlet yerine alt yönetim algısını güçlendirecek adımların atılması tespitinden hareketle ve son günlerde yurttaşlarımızın sebepsizce Türkiye’ye alınmamasının kaçınılmaz sonucu olarak, TDP 20 Temmuz günü gerçekleştirilecek Meclis oturumuna katılmama kararı aldı.

Konuyla ilgili daha detaylı açıklamanın önümüzdeki günlerde kamuoyuna yapılacağı da belirtildi”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık